Науково-дослідна робота
Інноваційний розвиток країни вимагає нових підходів до забезпечення фундаментальної наукової бази, здатної на рівноправну інтеграцію в європейський та світовий науково-економічний простір.
З цією метою, починаючи з першого курсу, здобувачі вищої освіти беруть активну участь у наукових дослідженнях, конференціях, в роботі круглих столів, олімпіадах, симпозіумах, брейн-рингах. Презентація доповідей, як правило, відбувається іноземною мовою.
Результати такої роботи спрямовують здобувачів вищої освіти до більш високого інтелектуального розвитку, проявляючи свої здібності. Щорічно наші здобувачі вищої освіти стають переможцями всеукраїнських та міжнародних олімпіад.
Наукові здобутки здобувачів вищої освіти кафедри засвідчено участю більш ніж у 40 міжнародних, республіканських і регіональних конференціях. Ними опубліковано понад 600 наукових статей та доповідей.
Дотримуючись засадницьких вимог концепції сталого розвитку, що діє в межах глобальної економіки та глобальної системи, нашій державі вкрай необхідно перейти до стадії наскрізної інноваційно-екологічної політики, на основі якої ці пріоритетні цілі стануть спільними для всього суспільства.
Однією найголовніших сфер, що являється складовою формування та підготовки висококваліфікованих фахівців, є наукова діяльність кафедри.
Залучення професорсько-викладацького складу та здобувачів вищої освіти до участі в міжнародних конференціях та круглих столах дає змогу вирішувати найбільш актуальні проблеми сьогодення як на регіональному, так і на державному рівні. А саме:
- глобальні проблеми інноваційного розвитку (запровадження відновлюваних джерел енергії);
- проблеми екології та захисту навколишнього середовища;
- вплив кризових явищ на соціально-економічний розвиток країни;
- фінансова система та обліково-аудиторське забезпечення трансформаційних процесів в умовах глобалізації;
- інвестиційно-інноваційний пріоритет економічного розвитку України в умовах інтеграції в світове господарство;
- ідеологія державного управління економікою;
- інформаційне середовище в процесі світової соціально-економічної трансформації;
- інституційно-правові засади функціонування національної економіки;
- сучасні вимоги глобально-орієнтованого світу у контексті полікультурної компетенції.
Саме з цією метою, з дня заснування кафедри проводилася щорічна науково-практична конференція, присвячена дню науки - «Україна на шляху соціально-економічних перетворень в умовах глобалізації». А з 2021 року - "Глобальна безпека та асиметричність світового господарства в умовах нестабільного розвитку економічних систем". Такі заходи дають можливість здобувачам вищої освіти набувати теоретичних знань та поєднувати їх з практичними, а також розширювати кругозір та набувати досвіду. Конференції, зазвичай, відвідують науковці, підприємці, представники органів державного управління, аспіранти та здобувачі вищої освіти як з України , так і з інших країн, що сприяє розширенню можливостей залучення здобувачів до участі в міжнародних програмах.
Здійснення наукових досліджень є одним із пріоритетних напрямів діяльності кафедри.
Представлені монографії містять результати індивідуальних та колективних напрацювань, які виконані професорсько-викладацьким складом кафедри, що у свою чергу дозволяють суттєво підвищити ефективність освітнього процесу та вдосконалити освоєння здобувачами вищої освіти теоретичних знань щодо управління зовнішньоекономічною та інвестиційною складовими національної
безпеки держави, формують розуміння організаційно-інституціональних пріоритетів формування зовнішньоторговельної та
інвестиційної політики України.
Рекомендовано для науковців, фахівців з міжнародних економічних відносин, науково-педагогічних працівників, державних службовців, а також для аспірантів та здобувачів вищої освіти.