Про кафедру


У 2000 році за ініціативи д.е.н., професора, академіка АЕН України Івана Михайловича Миценка було створено кафедру міжнародної економіки, яку згодом перейменували на кафедру міжнародних економічних відносин.

Сьогодні кафедра міжнародних економічних відносин розташована в окремому навчальному корпусі загальною площею 1115м² з потужною матеріально-технічною базою. Лекційні аудиторії місткістю понад 100 осіб мають комфорті умови для навчання, обладнанні проекторами, екранами, сучасними телевізорами, маркерними дошками та ноутбуками. З метою оптимізації  навчального процесу використовується комп’ютерний клас, де проходять практичні заняття та студенти можуть працювати самостійно. Водночас, устаткування постійно оновлюється, матеріально-технічна база кафедри розширюється, щорічно проводиться моніторинг технічного забезпечення та оснащення, що дозволяє покращити якість викладання дисциплін. Зручне розташування навчального корпусу надає перевагу швидкого доступу до гуртожитків, спортивних майданчиків.

Кафедра є випусковою і здійснює підготовку фахівців за освітніми ступенями “бакалавр” та “магістр” зі спеціальності С1 “Економіка та міжнародні економічні відносини”. Освітній процес на кафедрі забезпечує науково-педагогічний колектив у складі завідувача кафедри, д.е.н, професора І. Миценка; д.е.н, професорки І. Бабець; кандидатів наук, доцентів М. Сухомлина, Т. Решитько, Д. Насипайко, О. Соколовської, провідного фахівця О. Подскальнюк, ст. лаборанта Н. Рибалко.

Колектив кафедри

Колектив кафедри

До освітнього процесу залучаються стейкхолдери з числа академічної спільноти, роботодавців, здобувачів вищої освіти та випускників. Як професіонали у своїй сфері, вони беруть активну участь у проєктуванні, реалізації, рецензуванні та перегляді освітніх програм спеціальності; організації проходження здобувачами виробничих практик, проведенні гостьових лекцій, тренінгів, міжнародних науково-практичних конференцій, круглих столів, тощо. Провідними стейкхолдерами кафедри міжнародних економічних відносин є: Саєнко Ірина Анатоліївна (президент Кіровоградської регіональної торгово-промислової палати), Рудиченко Ростислав Ігорович  (генеральний директор ТОВ "Ресілюкс Україна" м. Київ (дочірнє підприємство бельгійської компанії "Resilux")), Демченко Євген Юрійович (директор ТОВ «Бі Базз» м. Київ), Деревянко Сергій Олександрович (директор ТОВ «ДАК ТРАНС» м. Кропивницький).

Лекційні заняття проводить професор І. Миценко

Лекційні заняття проводить професор І. Миценко

Поряд з навчальною та методичною роботою колектив кафедри активно займається науковою діяльністю. Виконується ряд важливих держдоговірних наукових тем на підприємствах і провідних компаніях області за такими напрямками: «Вплив глобалізаційних процесів на соціально-економічний розвиток України» (наук. керівник - д.е.н., проф. Миценко І.М.); «Стан, тенденції та перспективи розвитку світового ринку вторинних каолінів» (наук. керівник - к.е.н., доц. Сухомлин М.О.); «Сучасні стратегії формування мовної компетенції фахівців галузі міжнародних економічних відносин» (наук. керівник - к.філол.н., доц. Соколовська О.М.). За період існування кафедри професорсько-викладацьким складом опубліковано близько 500 наукових праць, з яких частина надрукована у виданнях, що включені до міжнародних наукометричних баз, 15 монографій, 6 навчальних посібників із грифом МОН України, отримано 8 авторських свідоцтв, підготовлено та захищено 7 кандидатських та одна докторська дисертації.

Починаючи з 2001 року кафедра проводить щорічні міжнародні науково-практичні конференції «Україна на шляху соціально-економічних перетворень в умовах глобалізації» (2001-2020), «Глобальна безпека та асиметричність світового господарства в умовах нестабільного розвитку економічних систем» (2021-нині) за участю провідних експертів, науковців та представників академічного середовища відомих ВНЗ України, країн ЄС, США, Тайваню та інших. 

Ще одним надбанням кафедри є проведення круглих столів, які дають можливість привернути увагу найбільш актуальним питанням, що турбують здобувачів вищої освіти та суспільство нашої держави. Тематика таких заходів різностороння: «Євроінтеграція України на сучасному етапі», «Гуманітарне осмислення українського соціуму: минуле, сучасне, майбутнє», «Україна-ЄС: альтернативні джерела енергії та екологічні проблеми» та інші.

Учасники круглого столу

Учасники круглого столу

До наукової роботи активно залучаються й здобувачі вищої освіти. Ними опубліковано понад тисячу наукових статей та доповідей, підготовлено десятки конкурсних робіт.

Міжкультурний діалог англійською та німецькою мовами

Міжкультурний діалог англійською та німецькою мовами

При кафедрі діє Кіровоградське регіональне відділення Всеукраїнської Асоціації економістів-міжнародників, зареєстроване Міністерством юстиції України.

У процесі діяльності кафедрою було укладено офіційні угоди про спільну підготовку фахівців з провідними навчальними закладами Європи, а саме: Технічним університетом м. Дрездена та університетом м. Оснабрюк (Німеччина); університетом м. Лімож (Франція); Літнім Університетом м. Булонь-сюр-мер (Франція); Вusiness-award (Австрія); Стаффордширським університетом (Великобританія), Гуманітарно-економічною академією в Лодзі (Польща). Такі угоди дають можливість здобувачам кафедри продовжити навчання, а викладачам – підвищити професійну кваліфікацію.

У 2005 році колективом кафедри було започатковано видання газети «Міжнародник». На сторінках цього інформаційного вісника регулярно висвітлювалися події академічного життя студентів та викладачів кафедри. Окрема частина видання була присвячена інформуванню про позааудиторне життя та дозвілля студентів.

На сьогоднішній день колектив кафедри створив повноцінну базу для підготовки фахівців. Наші випускники працюють на різноманітних посадах в структурах, що займаються зовнішньоекономічною діяльністю як в Україні, так і за її межами. Серед випускників кафедри є й науковці – Андрощук Ілона (к.е.н., доцент кафедри ЕМтаКД ЦНТУ); Орлова Анна (к.е.н., доцент кафедри ЕМтаКД ЦНТУ); Бугаєва Марія (к.е.н., доцент кафедри ЕПтаГРС ЦНТУ).