Новини

НОВИНИ

Запрошуємо до участі у II Міжнародній науково-практичній конференції “Глобальна безпека та асиметричність світового господарства в умовах нестабільного розвитку економічних систем” (29 листопада 2022 року)!
ФОРМА Заявки / FORM Eng


– – –

* * *

Дипломи бакалаврів отримали здобувачі кафедри міжнародних економічних відносин ЦНТУ!


* * *

29 липня 2022 року в Україні розпочався прийом документів до закладів вищої освіти.
Працюємо!

Запрошуємо на навчання!

* * *

• Розвиваємо культуру академічної доброчесності! •

Викладачі кафедри у жовтні 2021 року пройшли онлайн-курс щодо теоретичних аспектів академічної доброчесності.
У цей 2022 рік викладачі кафедри, разом з іншими викладачами економічного факультету,
розпочали дії з міжнародного стажування в університеті Болгарії
«СУЧАСНІ МЕТОДИ НАВЧАННЯ ТА ІННОВАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ В ВИЩІЙ ОСВІТІ:
ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДОСВІД ТА ГЛОБАЛЬНІ ТЕНДЕНЦІЇ».

* * *

12 травня 2022 року в Центральноукраїнському національному технічному університеті - День науки-2022.
На базі кафедри відбулося онлайн-засідання наукової конференції здобувачів вищої освіти та викладачів.

* * *

18 жовтня 2021 року наші здобувачі прийняли участь в козацьких іграх.

* * *
Сторінка у розробці

Професори кафедри МЕВ ЦНТУ

Іван Миценко та Ірина Бабець презентували монографію:

« Трансформація системи управління зовнішньоекономічною та інвестиційною
безпекою України в умовах глобалізації
».


Ознайомитись із монографією можна на кафедрі МЕВ у друкованому вигляді,
а також в електронному варіанті у репозитарії ЦНТУ за посиланням:
http://dspace.kntu.kr.ua/jspui/handle/123456789/10770

* * *

Пишаємося студенткою нашої кафедри!!!

* * *
12 травня 2021 року на кафедрі міжнародних економічних відносин ЦНТУ
відбулася Міжнародна науково-практична конференція
“Глобальна безпека та асиметричність світового господарства
в умовах нестабільного розвитку економічних систем”.

ОСНОВНІ НАПРЯМИ РОБОТИ КОНФЕРЕНЦІЇ:

- асиметрії соціально-економічного розвитку країн як джерело суперечностей та загроз глобальній безпеці;
- міжнародна та національна безпека в умовах глобальних трансформацій;
- інституціональне середовище розвитку міжнародного співробітництва та міжнародна безпека;
- соціально-економічний розвиток країн під впливом гібридних загроз сучасності;
- економічна безпека держави та регіонів;
- актуальні завдання та виклики для сфери послуг в умовах загострення глобальних загроз;
- розвиток туристичної сфери в кризових ситуаціях глобального масштабу;
- фінансова система та обліково-аудиторське забезпечення трансформаційних процесів в умовах глобалізації;
- секторальні пріоритети ендогенного розвитку України в умовах сповільнення інтеграційних процесів;
- ідеологія державного управління економікою;
- інформаційне суспільство в процесі світової соціально-економічної трансформації;
- інституційно-правові засади функціонування національної економіки;
- сучасні вимоги глобально-орієнтованого світу у контексті полікультурної компетенції;
- інформаційно-аналітичні ресурси в системі економічної безпеки підприємств;
- управлінські інновації як основа розвитку підприємств в умовах пандемії С0/І0-19.

Прийняти участь у онлайн-конференції були запрошені науковці, аспіранти,
студенти вищих навчальних закладів, співробітники науково-дослідних установ,
а також практичні працівники, які активно займаються дослідженнями
у сфері економічних та суспільних наук.

Мови проведення конференції: українська, російська, польська, англійська.
____________________________________________

<ALIGN=CENTER STYLE="line-height: 150%"> Новини

12 жовтня 2019 року на кафедрi мiжнародних економiчних вiдносин ЦНТУ проведено олiмпiаду з англiйської мови серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів м. Кропивницького та Кіровоградської області. В олімпіаді взяли участь 46 учнів. У фінал пройшли 10 учасників. 1 місце – Заболотня Марія (Гімназія нових технологій навчання, м. Кропивницький). 2 місце розділили Скічко Марія (НВО №25 "ЗОШ І-ІІІ ст, ПМЛ, ЦПВ "ЛІРА"), Вороніченко Анастасія (Новоукраїнський НВК «Загальноосвітня школа І ступеня з поглибленим вивченням англійської мови – гімназія «Лідер»). 3 місце розділили Шевчук Дмитро (Гімназія нових технологій навчання), Бондар Олексій (НВО №25 "ЗОШ І-ІІІ ст, ПМЛ, ЦПВ "ЛІРА"). Вітаємо!!!

______________________________________________________________________________________________________________________________________

РОЗДІЛ

На кафедрі міжнародних економічних відносин Центральноукраїнського національного технічного університету відбувся круглий стіл на тему «Україна в інтеграційних процесах Європейського Союзу» за активною участю студентів Кропивницького коледжу харчування та торгівлі.
Доповіді презентували українською, німецькою та англійською мовами.

9 квітня 2019 року на кафедрі міжнародних економічних відносин Центральноукраїнського національного технічного університету відбувся науково-практичний семінар «Інвестиційна активність співпраці Світового банку та України: регіональний аспект».  Доповідач: Ілик Роман Ігорович -  генеральний директор ОКВП «Дніпро – Кіровоград», який поділився досвідом про залучення іноземних інвестицій та спільну співпрацю Кіровоградського обласного комунального виробничого підприємства «Дніпро-Кіровоград» з Міжнародним банком реконструкції та розвитку. Завдяки такій співпраці на вигідних умовах було виділено кредитних коштів у сумі  44 млн. дол. США на технічне переоснащення та реконструкцію водогону «Дніпро-Кіровоград»,  з яких уже освоєно 8,8 млн. дол. США.

* * *

11 квітня 2019 року на кафедрі міжнародних економічних відносин Центральноукраїнського національного технічного університету відбувся круглий стіл на тему: "Україна в глобальному світі: міжмовний та міжкультурний діалог".

«Україна на шляху соціально-економічних перетворень в умовах глобалізації», за такою тематикою відбулася науково - практична конференція на кафедрі міжнародних економічних відносин Центральноукраїнського національного технічного університету присвячена Дню науки. Цікавими та змістовними були доповіді учасників конференції, зокрема фінансового директора ПАТ «НВП «Радій» Бегун Аліни Петрівни.


НОВИНИ

ВІТАЄМО З ДНЕМ ВИШИВАНКИ!

Прокидайся, Україно, в веснянім серпанку.
Бог благословив вдягнути нині вишиванку.

Вона – доля України, зустрічі, розлуки,
С
тиглі коси з поля і мамині руки.
Розбудила гай, діброви солов’я співанки,
Хай життя яскравим буде, як та вишиванка!





* * * Розглядаючи освіту як інтелектуальний ресурс цивілізовані країни стрімко рухаються до постіндустріального суспільства

19 березня студенти кафедрі міжнародних економічних відносин Центральноукраїнського національного технічного університету приєдналися до акції «Святкуємо день народження з Ліною Костенко». Студенти читали вірші української поетеси.

Мислити, творити, прагнути пізнавати незвідане!

Під таким гаслом відбулася інтелектуальна гра брейн-ринг «Intellectual game» між студентами кафедри міжнародних економічних відносин Центральноукраїнського національного технічного університету та іноземними студентами м. Кропивницького.

На кафедрі міжнародних економічних відносин Центральноукраїнського національного технічного університету відбувся круглий стіл на тему «Теорія закономірностей формування і розвитку міжнародної економіки», активними учасниками якого були студенти Кропивницького інженерного коледжу. Презентація доповідей відбулася переважно іноземними мовами.

Відбувся випуск магістрів 2018 року Центральноукраїнського національного технічного університету кафедри міжнародних економічних відносин за спеціальністю «Міжнародні економічні відносини» та «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності»

На кафедрі міжнародних економічних відносин Центральноукраїнського національного технічного університету відбувcя І етап Олімпіади з міжнародної економіки.
Переможцями стали Сидорова Анастасія – І місце, Огирь Тетьяна – ІІ місце та Терещенко Олександр – ІІІ місце.

Кафедра міжнародних економічних відносин вітає студента 4 курсу Вітренка Олександра з другим місцем на командних змаганнях з настільного тенісу в рамках спартакіади студентів ЦНТУ!

10 листопада 2018 року на кафедрі міжнародних економічних відносин Центральноукраїнського національного технічного університету відбулася олімпіада з англійської мови серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів м. Кропивницького та Кіровоградської області. У фінал пройшли 8 учасників. 1 місце – Фарик Вікторія, 2 місце Гузевата Юлія та Волканаво Анастасія, 3 місце – Шевченко Олександр та Чайковська Анастасія. Вітаємо!

Традиційно у листопаді кафедра міжнародних економічних відносин Центральноукраїнського національного технічного університету спільно з управлінням освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської ОДА провели обласну олімпіаду з англійської мови серед учні

Враховуючи глобалізаційні процеси та інтеграційний шлях України до європейської спільноти, виникає необхідність у здійсненні підготовки фахівців з міжнародної економіки. Саме таких фахівців готує кафедра міжнародних економічних відносин ЦНТУ. Особливої уваги при підготовці спеціалістів за цим напрямком надається оволодінню іноземними мовами, які студенти вивчають впродовж п'яти років.

З цією метою для виявлення талановитих та обдарованих учнів, які усвідомлюють важливість і переваги володіння іноземною мовою та входження України в Європейський освітній простір, кафедрою, спільно з управлінням освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської ОДА, було проведено олімпіаду з англійської мови серед учнів 11 класів загальноосвітніх шкіл м. Кропивницького та Кіровоградської області. Учасникам олімпіади була надана можливість визначити якісний рівень володіння іноземною мовою.

Перед учасниками олімпіади виступив завідувач кафедри доктор економічних наук, професор Миценко Іван Михайлович. В своєму виступі він наголосив на важливості іноземної мови для сучасних фахівців в галузях економіки країни. Особливо це стосується підготовки кадрів у сфері міжнародних економічних відносин.

Саме такі критерії підготовки запроваджені кафедрою, де у поєднанні теорії з практикою формуються професійні навички майбутніх фахівців.

Олімпіада проводилася у два етапи. У першому етапі взяли участь понад 42 учасника, яким було запропоновано лексико-граматичний тест і тест на аудіювання. До другого етапу було відібрано 10 фіналістів, які в процесі дискусії повинні були висловити свою думку на задану тему. Як відмічають учасники олімпіади, конкурс пройшов у цікавій та об'єктивній атмосфері.

Переможцями олімпіади з англійської мови стали: І місце – Салова Анастасія (м. Кропивницький, «Кіровоградський колегіум»), ІІ місце – Циганаш Яна (м. Кропивницький, школа I-III ступенів №4), а почесне третє місце розділили Мирошниченко Дарина (м. Кропивницький, «Кіровоградський колегіум») та Дорошенко Андрій (м. Кропивницький, «Кіровоградський колегіум»).

Всі переможці отримали грамоти та призи, а вчителі, які брали участь в якості журі, отримали подяки.

Під час перерви всі учасники мали можливість познайомитись, обмінятися думками щодо структури тестових завдань та їх складності. Саме дух олімпіади сприяв учням у їх бажанні продемонструвати рівень своїх знань з іноземних мов, розкрити свій творчий потенціал та продовжувати брати участь у подібних заходах. Вчителі шкіл, які долучились до цього заходу, мали змогу брати активну участь в обговоренні та підведені підсумків цього заходу, який проводився демократично і прозоро.

Оргкомітет щиро дякує всім учасникам олімпіади, особливо керівництву шкіл та вчителям, які здійснюють якісну підготовку учнів з іноземних мов та зацікавлюють учнів у їх вивченні.

Шановні студенти

Шановні студенти!

Щиро й сердечно вітаємо вас, молодих, енергійних, сповнених нових досягнень, мрій і надій, із Днем студента – святом, що для кожного з вас є щасливою сходинкою до вершин знань й самоствердження!

17 листопада має особливе значення для студентів всього світу, адже це – Міжнародний день студента. Це свято зближує та об’єднує молодих людей усього світу, бо це, насамперед, день студентської солідарності, що не має меж та кордонів.

Ідея створення міжнародного об’єднання студентської молоді зародилася в Європі наприкінці XIX століття. У 1893 році в Женеві був скликаний Міжнародний конгрес студентів-соціалістів, що прийняв рішення: установити і розвивати зв’язки між студентами різних країн. Істотний вплив на розвиток студентського руху зробили трагічні події осені 1939 року в Чехословаччині. Тоді 17 листопада тисячі студентів міста Праги та їхніх викладачів заповнили вулиці міста, протестуючи проти гітлерівської окупації, але вони були арештовані німецько-фашистською владою і розстріляні, або відправлені в концтабори. Міжнародний день студентів був заснований у 1941 році в Лондоні на світлу пам’ять загиблих студентів Чехословаччини.

Сьогодні День студента є символічним об’єднанням студентів. Цей день об’єднує всі покоління студентів, як теперішніх так і колишніх. Студентство, мабуть, є найбільш прогресивним прошарком суспільства і професійне свято, це ще одна нагода не забувати про це. Це свято всіх тих, хто зберігає в душі вогонь новизни та креативності.

Прийміть щирі вітання до Дня студента, а також побажання здоров’я, успіхів та активної життєвої позиції. Саме від Вас та Ваших вчинків, залежить майбутнє! Нехай у ваших серцях назавжди збережеться романтика студентських літ, а професіоналізм сягне рівня високих вимог сучасного життя! Зі святом Вас!

Колектив кафедри міжнародних економічних відносин

До побажань колективу кафедри приєднуються студенти спеціальності міжнародних економічних відносин:

Вітаємо усіх студентів України та молодь, яка збирається поповнити ряди самих креативних та ініціативних. Бажаємо вам терпіння та працьовитості. Щоб знання давалися вам вільно і легко, і щоб ви змогли себе реалізувати в подальшому житті!

А також запрошуємо усіх, хто вирішив або ще вагається, приєднуватись у велику сім’ю студентства та вступати на кафедру міжнародних економічних відносин Кіровоградського національного технічного університету.


.

Знання однієї мови дозволяє увійти в коридор життя, знання двох мов – відкриває вам усі двері у цьому коридорі

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Знання однієї мови дозволяє увійти в коридор життя,
знання двох мов – відкриває вам усі двері у цьому коридорі.
Франк Сміт

Саме під таким гаслом відбулася обласна олімпіада з іноземних мов в Кіровоградському національному технічному університеті.

Бурхливий розвиток та активізація процесів інтернаціоналізації, глобалізації та інтеграції світового господарства вимагають від сучасних фахівців знання іноземної мови, пов’язані з мовно – культурною уніфікацією в різних онтологічних сферах людської діяльності.

Знання іноземної мови є тим благодатним полем, на якому стверджується індивідуум, реалізуються його можливості й спромоги. У процесі глобалізації мова стала спільним елементом у вирішенні будь – яких проблем. Завдяки знанням іноземної мови країни стрімко розвиваються та інтегруються до світової економічної системи.

Виходячи з таких умов кафедра міжнародних економічних відносин Кіровоградського національного технічного університету традиційно проводить обласну олімпіаду з англійської, німецької та французької мов серед учнів загальноосвітніх шкіл міста Кіровограда та Кіровоградської області.

Перед учасниками олімпіади виступив завідувач кафедри міжнародних економічних відносин професор Іван Михайлович Миценко, який зазначив, що студенти кафедри мають можливість проходити прак­тику та стажування за кордоном. В процесі навчання використовуються нові прогресивні методи, які визна­чають пріоритетність та послідовність вивчення необхідних дисциплін гуманітарного, фундаментального та професійного спрямувань. Створена сучасна комп’ютерна лабораторія з постійним доступом до мережі Інтернет.

Для успішної реалізації державної політики у сфері європейської інтеграції необхідним є забезпечення державних органів та органів місцевого самоврядування висококваліфікованими фахівцями, які сприятимуть інноваційним процесам у суспільстві для утвердження соціальної справедливості, демократії, забезпечення прав і свобод людини, сталого розвитку на основі світових та європейських стандартів.

Саме тому підготовка економіста-міжнародника, зазначив професор Миценко І.М., не була б повноцінною без ґрунтовного оволодіння іноземними мовами, яким на кафедрі приділяється особлива увага. Починаючи з першого курсу і впродовж всього навчання, студенти вивчають поглиблено дві іноземні мови: англійську мову (як основну) та французьку чи німецьку за вибором. Викладання мов забезпечується досвідченими викладачами, які мають міжнародні сертифікати. Для цього на кафедрі створено шість лінгвістичних лабораторій з широким застосуванням автентичної літератури, аудіо - та відео матеріалів, що сприяє кращому працевлаштуванню не тільки в нашій країні, а й за її межами. Зокрема, між окремими ВНЗ Франції, Німеччини та Англії укладені двосторонні угоди з підготовки наших студентів. За період свого існування кафедрою було підготовлено майже 500 фахівців, більше 100 з яких – закінчили вищі навчальні заклади Франції, Канади, Німеччини, Великобританії, Данії та Швейцарії. Наші випускники працюють у всіх галузях економіки, в держустановах, банківській сфері, митних органах та дипломатичних представництвах.

Усім учасникам олімпіади професор Іван Михайлович Миценко побажав плідної роботи, успіхів, нових творчих здобутків.

Метою проведення обласної олімпіади з іноземних мов є виявлення талановитих та обдарованих учнів, які усвідомлюють важливість та переваги володіння іноземною мовою в процесі глобалізації та входження України у Європейський освітній простір.

До участі в олімпіаді були запрошені учні 11 класів загальноосвітніх шкіл міста Кіровограда та області, вчителі іноземних мов для участі у складі журі.

Олімпіада проводилася в два етапи. У першому етапі взяли участь понад 45 учасників, яким було запропоновано лексико-граматичний тест. До другого етапу було відібрано 12 фіналістів, які в процесі дискусії повинні були висловити свою думку на задану тему. Як відмічають учасники олімпіади, конкурс пройшов у цікавій та об’єктивній атмосфері.

Переможцями олімпіади з англійської мови стали: І місце - Котенко Богдан (спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №7, місто Світловодськ), ІІ місце розділили Приймак Святослав (НВК №1, смт Олександрівка) та Згінник Ірина (спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №7, м. Світловодськ). Третє місце розділили Абдула Юлія (Кіровоградський обласний НВК (гімназія-інтернат-школа мистецтв) м. Олександрія), Курлова Дарина (НВО №25 м. Кропивницький) та Кардач Яніта (НВО №32 місто Кропивницький).

Всі переможці отримали грамоти та призи, а вчителі подяки. Своїми враженнями з нами поділилися учасники олімпіади.

Юрченко Олена (Благовіщенський НВК №2): «Я дуже рада, що змогла взяти участь у цьому заході. Іноземні мови у сьогоднішньому житті відіграють важливу роль. Сучасна людина повинна володіти хоча б однією іноземною мовою, у моєму випадку це англійська мова, вона дійсно дарує моєму серцю повітря. Олімпіада нас дуже радує, бо проходить на кафедрі міжнародних економічних відносин КНТУ. Тут дуже дружелюбна атмосфера та привітні викладачі. Хотілось би в майбутньому поступати сюди вчитися.»

Кардач Яніта, Сметана Яна (НВО №32, м. Кропивницький): «Вражені атмосферою заходу. Це був гарний шанс перевірити свої знання. Тут дуже цікаво, хоча ми нервуємося перед цими інтелектуальними випробуваннями, але думаю у нас все вийде. Учасникам бажаємо впевненості в собі».

Притиченко Вікторія (Шарівський НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ДНЗ»: «Особисто мені дуже сподобався заклад, де я з однокласниками брала участь у олімпіаді з англійської мови. Я вражена ставленням викладачів до учнів. Проходить олімпіада на високому рівні, хоч і підготовка була досить складною, але це було варто того. Все було чудово! Я б дуже хотіла тут навчатися в майбутньому».

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

ВИПУСК БАКАЛАВРІВ – 2016 р.

У Кіровоградському національному технічному університеті відбулася урочиста церемонія вручення дипломів бакалаврів студентам кафедри міжнародної економіки.

У цей день у святковій залі університету зібралися рідні та друзі випускників, їхні викладачі, куратори, почесні гості.

З теплими словами привітання до молодого покоління звернувся завідуючий кафедрою міжнародної економіки, доктор економічних наук, професор Миценко Іван Михайлович, який побажав випускникам успіхів в обраній справі, любові в серці та мирного неба над головою, наснаги та нових творчих звершень, упевненості у своїх силах та подальших успіхів під час навчання у магістратурі.

Найбільш хвилюючим моментом свята були слова вдячності професорсько-викладацькому складу кафедри та настанови випускникам від їх найближчих людей – батьків. Їх любов, безмірна і відкрита, надає сили у періоди розчарувань, надихає під час негараздів, підіймає і бентежить у хвилини радості.

Теплими та щирими були слова вітання для бакалаврів-випускників тих людей, які пліч-о-пліч продовж років йшли поряд з ними та ділилися своїми знаннями, досвідом та, по великому рахунку, віддали їм частину себе – викладачів.

Також,до слова запросили «винуватців свята»– випускників, зокрема, Семерікову Ларису, яка наголосила, що пишається своєю Alma-mater,подякувала керівництву, педагогічному колективу університету і, звичайно ж, батькам за терпіння, турботу і величезний внесок у їх професійне та особистісне становлення.

Дорогі Випускники!

Ми надихаємо Вас іти у велике життя з вірою та надієюна краще,адже всі ці роки наш дружний професорсько-викладацький колектив плекав у Вас паростки професіоналізму, добра та любові, виховував сильну духом людину!

Щиро бажаємо Вам не втрачати наполегливості, студентської легкості, енергії і з кожним днем лише примножувати її, не втрачати віру в себе і в свої можливості! З упевненістю ми відкриваємо для Вас двері в майбутнє і бажаємо досягти всіх поставлених цілей!

Колектив кафедри міжнародної економіки


ХLVІІ міжнародна науково-практична конференція студентів та магістрантів

«Україна на шляху соціально-економічних перетворень в умовах глобалізації»

14 квітня 2016 року

З метою розвитку наукового потенціалу та підвищення професійного рівня підготовки студентів 14 квітня 2016 року на кафедрі міжнародних економічних відносин відбулася науково-практична конференція «Україна на шляху соціально-економічних перетворень в умовах глобалізації».

До участі в роботі конференції були запрошені студенти та науковці як з України так і з країн ЄС, зокрема фахівці з Італії: професор, член громадської організації G.A.S. – Брунно Коррадо та професор і відомий дієтолог, спеціаліст у галузі харчування - Франко Трінка.

Виголошуючи вітальне слово, доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри міжнародних економічних відносин Миценко Іван Михайлович обґрунтував необхідність проведення наукового заходу. Він звернув увагу на те, що в умовах формування вітчизняної моделі економічного розвитку та посилення впливу ризиків і загроз, які обумовлюють виникнення низки проблем, які необхідно вирішувати в комплексному поєднанні науки і практики.

Секція №1 «Геоекономічна стратегія України у вимірах ХХІ століття інноваційного розвитку»

Керівник секції: проф. МиценкоІ.М.

Характеризуючи нинішній геоекономічний розвиток глобального світу І.М.Миценко наголосив, що зростання взаємозалежності національних економік, що перетворюються в єдину світову економічну систему, набуло незворотного процесу і змінило свій поступ в якісно новий етап свого розвитку. Процес формування світо господарських відносин в нинішніх умовах є об’єктивною обумовленістю участі України у цих процесах. Стає очевидним, що різносторонні специфічні геопростори, ніби втиснуті один в одного, надають можливість окремим суб’єктам здійснювати економічну діяльність, запроваджуючи інноваційну модель розвитку.

Сьогодні інноваційну модель розвитку можна охарактеризувати як геокультурну, тобто як проекцію геокультурного способу життя, розвиток якої неможливий без урахування освіти і науки, стану економічної рівноваги та фінансової стабільності. Для України, яка опинилася в глибокій економічній та політичній кризі, вирішити інноваційний розвиток без усунення таких проблем, як суспільні взаємовідносини (воєнний конфлікт на сході країни), подолання економічної відсталості, порушення міждержавних економічних зв’язків, зростання безробіття та зниження рівня життя, досить складно. Це вимагає негайних рішень як на державному, так і на регіональному рівнях.

За приклад можна взяти економічну кризу (2008-2011 рр.), яка торкнулася майже всіх країн світу, але ті країни, які мали потужний інноваційний потенціал, не тільки вистояли економічну противагу, а й збільшили економічний розвиток.

Отже, здатність протистояти виникаючим проблемам і загрозам можуть лише ті країни, які мають стійку економіко-інноваційну систему розвитку. До цих країн, в першу чергу, можна віднести Японію, США, Південну Корею, Сингапур та країни Західної Європи, які в даних процесах є визначальними і обумовленими в глобальному просторі. Варто відзначити, що інноваційний процес вимагає докорінної зміни організаційно-економічного механізму, внаслідок якого здійснюється фундаментальна перебудова технологічної структури всіх галузей економіки.

У цьому процесі інновації не слід порівнювати з реформою, так як реформа передбачає лише зміни в окремих секторах економічної системи з метою поліпшення її ефективності. Тому для більшефективногопроведенняінноваційноїтрансформаціїнеобхіднавиважена, єдина концептуальна державна політика. Якщо ж така концепція відсутня, то це суттєво гальмує процеси інноваційного розвитку або робить взагалі неможливим їх здійснення.

У нинішніх умовах інтеграція України у світову економіку в якості рівноправного партнера та посилення її ролі на зовнішніх ринках неможливо без інноваційного прориву і збільшення питомої ваги готової конкурентоспроможної продукції.

Майбутня перевага залишається за тими країнами і цивілізаціями, які здатні впроваджувати і розвивати інноваційні процеси на користь добробуту суспільства. Не слід забувати, що сьогодні передові країни світу вбачають в геоекономічній стратегії побудову соціально-орієнтованої економіки на основі інноваційної моделі, яка б забезпечила їх матеріальний і духовний розвиток.

У своєму виступі професор Брунно Коррадо, відзначив, що початок ХХІ сторіччя увійде в історію сучасної цивілізації як період загострення й протистояння глобальної соціально-геоекологічної кризи. Напружена соціоекологічна ситуація в багатьох регіонах планети призводить до зростання кількості екологічних катастроф. Внаслідок екологічної нерівності між розвинутими країнами та країнами третього світу руйнуються загальнолюдські цінності. Поряд з цим деградує біосфера, так як в цих країнах більшість галузей економіки мають видобувний характер, внаслідок цього зростає антропогенне навантаження на природні ресурси. Людська діяльність в усіх напрямках природокористування поступово стає глобальною, а екологічна криза набуває рис комплексної глобальної соціально-геоекологічної, що загрожує існуванню її творця – людини.

Як відзначив професор Франко Трінка, характерним для сучасної глобальної кризи є те, що вона вийшла за межі природного середовища й поступово охоплює весь соціум. З поглибленням людської діяльності відбуваються порушення рівноваги в біосфері, що призводить до порушення екосистеми. У зв’язку з цим набувають якісно нового характеру питання забезпечення світовоїпродовольчої безпеки. Саме здорове харчування є передумовою підвищення стійкості організму до несприятливих факторів зовнішнього середовища, забезпечує нормальний розвиток людини, є важливим критерієм якості життя. Водночас, значне споживання людством продуктів харчування призводить до застосування мінеральних добрив для відновлення біомаси рослин та родючості ґрунтів. Проте, саме продукти харчування є основними джерелами потрапляння в організм людини радіонуклідів, пестицидів, солей важких металів, нітратів та інших шкідливих речовин. Поряд з цим відбувається перехід від ручної до механізованої праці обробітку земельних ділянок, створюються великі агрохолдинги. Це негативно впливає не тільки на навколишнє середовище, а й на здоров’я та навіть життя людей.

Студентка Наумова Д. у свій доповіді зазначила, що потреба докорінних змін техніко-технологічного стану виробництва, організації праці, структури та способів управління асортиментом, якістю та собівартістю продукції, темпів її оновлення є сьогодні ультимативними в контексті подальшого розвитку промислового сектору економіки України. Вихід вітчизняних підприємств на позиції прориву, рівноправна інтеграція в світову господарську систему та досягнення якісно нового рівня економічного розвитку можливі тільки при всебічному використанні науково-технічного прогресу, основою якого є інноваційна діяльність. Всебічне введення інновацій дозволяють реорганізувати економіку, прискореними темпами розвивати наукомістке виробництво, що стане не тільки передумовою виходу із кризи вітчизняної промисловості, але й найважливішим фактором забезпечення економічного росту держави.

У своєму виступі студентка Загородня А. зауважила що, досліджуючи історичний характер геоекономічних проблем, глобалізацію сучасних загроз, конфліктів і криз, багато дослідників пов'язують їх із поступовим розвитком суспільства. Вони підкреслюють зміну характеру криз і конфліктів у процесі розвитку.

З точки зору вчених, основними з них є такі: світ і світове людство є єдиним глобальним організмом; глобалізація світу – це об’єктивне історичне явище і процес, на який можна впливати і керувати об’єднаними, солідарними зусиллями людства; глобалізація несе в собі нові небачені можливості для розвитку людства і нові небачені загрози його існуванню. Разом з тим, людство повинно солідаризуватись і об’єднатись перед явищем глобальних загроз для вирішення глобальних проблем. Глобальні інтереси треба ставити вище національних, так як глобальна інтеграція – це закономірність розвитку людства, адже сучасна людина, як найвища соціальна цінність, набула глобального характеру і стала в центрі процесів глобалізації, тому сьогодні необхідно вирішувати ті проблеми, які загрожують суспільству.

Студентка Семерікова Л. виступила з доповіддю «Вплив інноваційної моделі розвитку на рівень життя населення».

Інноваційно-конкурентоспроможний тип економічного розвитку тримає піраміду соціально-економічних потреб суспільства, віддзеркалює національний економічний розвиток та добробут суспільства.

Україна має один з найгірших у світі показників соціальної захищеності населення. Між рівнем бідності і багатства склалася небувала безодня, що до того ж продовжує поглиблюватися в усіх ланках ієрархії макро- і мікроекономічних структур. Відмінність у рівнях ВВП на душу населення між окремими країнами-лідерами і аутсайдерами досягає 100 відсоткової величини між різними прошарками населення. Заробітна плата становить лише 30% ВВП, тоді як в ЄС 60 %. Якщо в європейських державах співвідношення доходів найбідніших і найбагатших громадян становить 1:5,7 , то в Україні, за даними ООН – 1:30. У нашій державі поширена бідність навіть серед працюючого населення, 79% домогосподарств, що належать до бідних, мають працюючих громадян, в країнах ЄС цей показник становить 8,4%. Це свідчить про те, що в Україні наявність роботи, ще не є гарантією достатку. З даними ООН, сьогодні в Україні за межею бідності знаходиться 76% населення. Невідповідність попиту на робочу силу і її пропозиції не тільки призводить до безробіття населення, а й спонукає до трудової міграції та погіршення демографічного стану в країні.

Досвід передових країн світу та наслідки структурної і системної перебудови більшості сегментів національного господарства свідчать, що реальні зрушення в напрямі формування передумов ефективного розвитку як держави в цілому, так і окремих регіонів, можливі лише за умови нарощення не лише виробничого, а й природно-ресурсного, демографічного, науково-технічного, інформаційного та соціально-культурного потенціалу. Тобто, мова йде про всі складові соціально-економічного потенціалу, а також людський фактор у системі економічних відносин при виборі пріоритетів переходу національного та регіональних господарських комплексів на модель інноваційного розвитку.

Секція № 2 «Глобальна продовольча проблема: форми, прояви та шляхи вирішення в сучасних умовах»

Керівник секції: д.е.н. Стежко Н.В.

Глобалізація, залучаючи країни в орбіту світового господарства, надає їм нові можливості розвитку. Проте суттєвим викликом суспільству стають глобальні проблеми, серед яких ключовою є продовольча. Забезпечення населення необхідною кількістю та якістю продовольства є базовою умовою його існування. Надійне забезпечення кожної країни продовольством має стратегічне значення, оскільки від нього залежить національна безпека держави.

Продовольча проблема є однією з найскладніших проблем людства. Це стосується передусім країн, що розвиваються, однак вона є актуальною і для України, в якій на етапі економічної трансформації знизився рівень життя та погіршилося продовольче забезпечення населення.

Сучасна світова продовольча система формується під впливом природних, економічних, технологічних, торгово-політичних, соціальних, екологічних параметрів. Існує суттєвий розрив у рівні розвитку продовольчих систем високо розвинутих країн та країн, що розвиваються. Пріоритетним завданням ефективного функціонування глобальної продовольчої системи є забезпечення населення світу продовольством, що потребує вирівнювання розвитку національних АПК, комплексної їх взаємодії з природним навколишнім середовищем, що забезпечує збереження біологічного різноманіття та продовольчих ресурсів землі.

На сучасному етапі розвиток світового господарства здійснюється під впливом обмежуючих факторів глобального потепління, зростаючого впливу на навколишнє середовище, нестабільності виробництва, а також зростаючого попиту на сільськогосподарську сировину для біопалива, що не сприяє швидкому вирішенню продовольчої проблеми. Слід також відзначити, що нестабільні процеси у світовій економіці (фінансові, економічні кризи) не дозволяють прогнозувати високі темпи приросту продовольчих і сировинних ресурсів навіть у віддаленій перспективі.

Очікується, що приріст продовольчих товарів до 2030 року щодо досягнутого рівня скоротиться більш ніж в три рази при стабільному збільшенні попиту. Отже, світова продовольча система, забезпечуючи певне зближення в споживанні продовольства за групами країн, поки що не здатна вирішити проблему збалансованості попиту і пропозиції на глобальному рівні у найближчій та у середньостроковій перспективі.

Студентка Пшенична Н. у своїй доповіді «Лібералізація світової торгівлі сільськогосподарською продукцією як фактор забезпечення продовольчої безпеки» висвітлила результати дослідження процесу лібералізації світового ринку продовольчих товарів в умовах глобалізації.

Проведене дослідження дало змогу визначити, що для забезпечення продовольчої безпеки будь-якої країни повинні бути гарантовані стійкі і достатні рівні виробництва продовольства, які повністю забезпечують запити країни; продовольча безпека може бути досягнута тільки тоді, коли гарантовано фізичні та економічні умови доступу до продовольства; з метою досягнення продовольчої безпеки продукція сільськогосподарського виробництва повинна у достатній кількості поставлятися на світові ринки. І, нарешті, останнім, але не менш важливим, елементом продовольчої безпеки є забезпечення населення високоякісним продовольством.

У своєму виступі студентка другого курсу Сидорова А. охарактеризувала стан продовольчої безпеки США. Завдяки комплексному підходу до проблем аграрного сектору впродовж багатьох десятиріч було досягнуто успіху. Високу ефективність агропродовольчої політики забезпечує її послідовність і наступність. Проведене дослідження дало змогу визначити, що США є найбільшою сільськогосподарською державою в світі. Цього вдалося досягти завдяки істотній своєчасній підтримці сільгоспвиробників, переходу на високотехнологічний, інноваційний шлях розвитку. Дотримуючись експортної спрямованості аграрної політики, у країні немає проблеми продовольчої залежності від імпорту. Навпаки, США є найбільшим світовим експортером продовольства. Крім того, у державі існують значні резерви сільгоспугідь, на яких працюють дрібні фермери, підтримуючи сільськогосподарські території в належному стані. Проблему економічної доступності продовольства для населення також вдалося вирішити. Частка витрат на продовольство від загального обсягу сімейного бюджету рік від року скорочується.

Студент Саврак С. дослідив особливості китайської моделі забезпечення продовольством. Забезпечення продовольчої безпеки у Китаї є одним із пріоритетних завдань держави. Встановлено, що у Китаї була розроблена довгострокова стратегія всебічного реформування. Економічні реформи почалися з аграрних перетворень. Це було обумовлено загостренням аграрної проблеми, яка і нині є однією з найбільш гострих економічних, соціальних та політичних проблем в цій країні. Проведене дослідження дало змогу визначити, що забезпечення продовольчої безпеки в Китаї з початком проведення реформ було висунуто на перший план. У короткі терміни вдалося значно наростити обсяги виробництва основних продуктів харчування і убезпечити країну від загроз у продовольчій сфері. Це було досягнуто в першу чергу завдяки вмілому державному регулюванню продовольчого ринку, значній фінансовій підтримці з боку держави, широкомасштабному впровадженню в сільськогосподарське виробництво передових технологій, розвитку сільської інфраструктури, поліпшенню соціально-економічних умов у сільській місцевості.

Секція №3 «Децентралізація як домінуючий розвиток потенціалу регіонів України»

Керівник секції: доц. Сухомлин М.О.

Сучасний стан розвитку економіки України та аналіз світової практики свідчить про те, що на початку ХХІ століття намітилась яскраво виражена тенденція децентралізації в прийнятті рішень з питань управління і відповідного розвитку самостійності регіонів. У розвинутих країнах провінції, землі, префектури, як правило, наділені правами самостійного вирішення багатьох регіональних проблем без узгодження з центром. Сьогодні постають питання про визначення певного ступеню й характеру самостійності регіонів з питань бюджетної і податкової політики, планування, прогнозування і програмування регіону, використання продуктивних сил і структурних перетворень у регіоні, здійснення політики розвитку регіональних комплексів (аграрно-промислового, транспортного і ін.), контрольно-аналітичну діяльність та інформаційне забезпечення.

Отже, вирішення цілого комплексу господарських, економічних та соціальних проблем територій повинно здійснюватися, в першу чергу, шляхом проведення чіткої державної регіональної економічної політики. Ця політика повинна оптимально поєднувати інтереси держави і окремих регіонів у питаннях раціонального використання місцевих ресурсів і особливостей природно-виробничого потенціалу, вирівнювання економічного і соціального розвитку регіонів, створювати необхідні організаційно-правові та економічні умови і можливості кожної території для регулювання соціально-економічних процесів, спрямованих на підвищення добробуту людей та їх соціальний захист. Слід відзначити, що в сучасному світі територіальні інтереси життєво важливі для кожної країни, тому державна політика по відношенню до регіонів має носити стабільний, системний, плановий характер.

У таких умовах важливим стає пошук нових шляхів і методів управління, які активно впливають на розвиток економіки країни та її регіонів.

У своєму виступі «Впровадження регіональної політики в умовах ринкової економіки» студентка Панасюк В. відмітила, що регіональна інтеграція передбачає встановлення і поглиблення прямих контактів між окремими регіонами України і іншими країнами і, відповідно, одним із важливих напрямків є подальший розвиток торговельно-економічних відносин з країнами світу. Проте, вітчизняний товаровиробник, не маючи відповідного досвіду роботи у зовнішньоекономічних умовах та достатньої підтримки з боку фінансових, страхових та інших структур, поки що не спроможний вибороти місце на страховому ринку і закріпитися на ньому. Жорстка конкурентна боротьба, що впродовж багатьох років існує між світовими товаровиробниками за ринки збуту, створила досить високі вимоги до конкуруючих сторін, які наш товаровиробник самостійно, без сторонньої допомоги сьогодні виконати не може. Тому, якщо держава не буде вживати необхідних заходів, підприємства можуть втратити свої потенційні можливості як конкурентоспроможні товаровиробники. У цьому випадку Україна так і залишатиметься постачальником сировини та дешевої робочої сили.

Студентка Рябоштан Т. виступила з доповіддю «Підвищення ролі регіонів на шляху інтеграції України в ЄС» та звернула увагу на те, що подальше просування України на шляху інтеграції в ЄС неможливе без підвищення ролі регіонів. Відомо, що інтеграційні процеси ведуть до розвитку економічного регіоналізму, в результаті якого окремі групи країн створюють більш сприятливі умови для торгівлі, а в ряді випадків і для міжрегіонального руху факторів виробництва. Світова фінансова криза співпала з фазою посилення внутрішньої політичної кризи в Україні та викликала різке загострення структурних диспропорцій національної економіки, вивела на поверхню недієздатність моделі економічного зростання, яка встановилася у попередні роки. Запорукою належного виходу з економічної кризи є плідна співпраця усіх гілок влади та органів місцевого самоврядування.

Секція №4. «Проблеми та перспективи розвитку економіки України в умовах глобалізації»

Керівник секції: асистент Павлова О.В.

Сьогодні практично всі країни світу є суб’єктами глобалізації, однак вони розподілені на дві групи: активні суб’єкти глобалізації – це розвинуті країни, які визначають «правила гри» на світовій арені. Ці країни генерують велику частку глобалізаційних процесів та отримують від них найбільші зиски. Пасивні суб’єкти глобалізації, до яких відносяться менш розвинені країни, у тому числі й Україна, мають залежне становище у глобалізаційному процесі, відчуваючи тиск розвинених країн, мають значно менші зиски від глобалізації, а у разі економічних криз відчувають більш негативні її наслідки.

Аналіз сучасного стану структурних і технологічних процесів у промисловості свідчить про технологічне відставання промислового комплексу України від розвинених держав, а саме зростання питомої ваги у технологічній структурі промислового виробництва другого та третього укладів, що засновані на доіндустріальних технологіях, і традиційного третього (насамперед металургійного та енергетичного комплексу) і зниження питомої ваги п’ятого та шостого укладів (виробництво складної вимірювальної техніки, сучасних видів озброєння, програмного забезпечення, авіаційної та космічної промисловості, телекомунікацій, біотехнологій). Зазначене свідчить, що відставання України у площині модернізації технологічної бази від провідних країн може призвести до перетворення вітчизняної економіки на їх сировинний додаток і повного знищення конкурентних переваг. Саме нарощення масштабів розвиненості промислового потенціалу наразі є критерієм ідентифікації результативності управління потенціалом сталого розвитку України, прогресивності структурних змін у його межах та визначальною складовою забезпечення конкурентоспроможності національної економіки.

Виходячи з наведених міркувань, виникла необхідність формування сучасних підходів до нарощення соціально-економічного потенціалу сталого розвитку України та її регіонів, що стане надійним підґрунтям для модернізації більшості галузей національного господарства, реальної децентралізації та прискореного впровадження стандартів Європейського Союзу.

Студентка Байбороша Ю. у своїй доповіді «Стан та проблеми промислового комплексу України в умовах глобалізації» зазначила, що в останні роки в Україні частка інноваційно-активних підприємств у загальній кількості промислових підприємств знизилась. Україна поступово втрачає свої конкурентні переваги перш за все з причин зносу основних фондів. До цього слід додати високу енергоємність ВВП, яка в 2-3 рази перевищує середній рівень енергоємності розвинених країн світу. Про недосконалу інноваційну політику свідчить і структура інвестицій в основний капітал промисловості країни: 2,3% впроваджується на підприємствах з технологіями п’ятого технологічного укладу; 49,4% - четвертого і 48,3% третього. Триває масштабне вивезення капіталу з країни, знижується рівень науково-технічного потенціалу, національна економіка втрачає здатність до самовідтворення. Україна має продукцію з низькою доданою вартістю, що суттєво впливає на обмежений потенціал експорту і в кризових ситуаціях не витримує конкурентоспроможності. На фоні постіндустріального розвитку поглиблення сировинного виробництва вкрай небезпечне. Внаслідок цього українське національне господарство стає сировинним придатком в системі світового господарства втрачаючи при цьому свою конкурентноздатність. Підтвердженням цього є те, що, відповідно до нещодавно опублікованого дослідження Всесвітнього економічного форуму, Україна за Індексом глобальної конкурентоспроможності 2015-2016 посіла 79-е місце серед 140 країн світу, втративши за рік три позиції. Це свідчить про те, що економічна система України потребує перебудови.

У своєму виступі студентка четвертого курсу Тимофєєва В. охарактеризувала динамічний розвиток світових продуктивних сил, зазначивши, що все ширше впровадження результатів науково-технічного прогресу відкрили для цивілізованих країн можливість переходу до інтенсивного відтворення, до формування нового технологічного підґрунтя. У результаті відбулося переростання продуктивними силами національно-державних поділів, їхній вихід за межі територіальних кордонів. Цей процес торкнувся всіх найважливіших елементів матеріальної й нематеріальної сфери, не тільки товарів, а й капіталу, послуг, робочої сили, науково-технічного обміну, всіх стадій процесу суспільного відтворювання.

Попри всю відірваність значної частини української економіки від глобальних ринків та автаркічність економічної поведінки уряду й національного капіталу, Україна змушена більш активно шукати відповіді на виклики глобалізації, напрацьовувати національну модель співпраці та взаємодії з транснаціональним капіталом.

Студент третього курсу Коркач В. зазначив у своїй доповіді, що процеси глобалізації потребують освоєння нової культури виробництва, наближення умов і оплати праці до європейських стандартів, та, насамперед, посилення стимулювання інноваційної діяльності.

Лише запровадження інноваційної моделі розвитку промисловості створить умови для суттєвого підвищення ефективності використання науково-технічного потенціалу держави, вдосконалення його організаційно-функціональної структури відповідно до умов ринку, і, в свою чергу, сприятиме активізації інноваційної діяльності промислових підприємств.

Закон України «Про інноваційну діяльність» трактує інновації як «новостворені (застосовані) і (або) вдосконалені конкурентоспроможні технології, продукцію або послуги, а також організаційно-технічні рішення виробничого, адміністративного, комерційного або іншого характеру, що істотно поліпшують структуру та якість виробництва і соціальної сфери».

Серед головних причин негативних тенденцій у цій сфері – тривалий спад промислового виробництва, відсутність власних коштів на здійснення інновації при дорожнечі кредитів (у порівнянні з закордоном), розукрупнення підприємств у процесі приватизації, що у багатьох випадках супроводжувалося руйнуванням інноваційної інфраструктури, незацікавленість нових власників, в тому числі іноземних, у впровадженні інновацій, які приводять до поліпшення матеріальної бази виробництва.

Підбиваючи підсумки роботи конференції «Україна на шляху соціально-економічних перетворень в умовах глобалізації», професор Миценко Іван Михайлович подякував учасникам, які презентували свої думки, оцінки та коментарі щодо результатів досліджень та висловив сподівання, що такі наукові заходи сприятимуть розвитку наукової думки серед студентства та підвищуватимуть науково-професійний потенціал молоді в цілому.


"В ДОБРУ ПУТЬ, ОМРІЯНУ РОКАМИ!" - під таким гаслом відбулася урочиста та святкова подія з нагоди випуску магістрів спеціальностей "Міжнародна економіка" та "Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності"

Радісним та урочистим став перший день весни для випускників магістратури кафедри міжнародної економіки Кіровоградського національного технічного університету. Розділити це свято прийшли не лише викладачі, а й рідні та друзі випускників.

У переповненій актовій залі велика кількість учнів 11 класів шкіл міста Кіровограда, студенти технікумів та коледжів. Вони з цікавістю та з захопленням очікують на початок свята.

Випускники технікумів та коледжів, які вже визначилися і обрали спеціальність «Міжнародні економічні відносини» (саме таку назву, згідно нових освітніх стандартів, матиме спеціальність з 2016 року замість спеціальності «Міжнародна економіка»), можуть вступати на третій курс денної та четвертий курс заочної форми навчання. Випускникам шкіл, які обрали найпрестижнішу спеціальність, необхідно мати сертифікати ЗНО з таких предметів: українська мова і література, історія України та географія або іноземна мова.

І ось на сцену під бурхливі оплески та музичний урочистий супровід виходять випускники. Щасливі, з переповненими почуттями, одягнені в яскраві синьо-голубі мантії, вони немовби сині птахи зібралися злетіти у свій життєвий вирій. Найбільше хвилюються ті випускники, які залишають не лише стіни університету, а й Україну. Вони будуть продовжувати навчання в університетах західної Європи, проходити стажування, щоб через деякий час повернутися на свою рідну Батьківщину й професійно використовувати набутий досвід для підвищення ефективності розвитку економіки нашої країни.

З вітальним словом до випускників звернулась заступник голови Кіровоградської обласної державної адміністрації - керівник апарату Лобанова Світлана Василівна. У своєму виступі вона зазначила, що обрана ними професія буде завжди актуальною, оскільки наша держава має тісні міжнародні зв’язки з іншими країнами. Посадовець подякувала викладачам та університету за ґрунтовні знання, які вони дають майбутнім економістам. Студенти, які навчаються на кафедрі за спеціальностями «Міжнародна економіка» та «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності», щорічно проходять практику у департаменті економічного розвитку і торгівлі та в управлінні зовнішніх зносин, зовнішньоекономічної діяльності, державної регуляторної політики та розвитку підприємництва Кіровоградської обласної державної адміністрації. Випускників кафедри із задоволенням запрошують на роботу, адже окрім ґрунтовних фахових знань, вони добре володіють іноземними мовами. На даному етапі це дуже важливо, адже Україна обрала європейський шлях розвитку, тому потреба у висококваліфікованих фахівцях на ринку праці завжди зростатиме. Користуючись такою нагодою С.В. Лобанова подякувала керівництву університету, що у свій час у нашій області була відкрита така престижна спеціальність. На сам кінець, посадовець привітала випускників-магістрів і побажала їм лише успіхів та бути гідними громадянами своєї держави.

Також до випускників з найкращими побажаннями звернувся ректор університету, доктор технічних наук, професор Черновол Михайло Іванович, поздоровивши молодих фахівців із закінченням університету, побажав їм бути амбітними, активними та наполегливими у пошуку роботи та у кар’єрному зростанні.

Кульмінацією свята стало вручення дипломів. Цю почесну місію виконав завідувача кафедри, доктора економічних наук, професора Миценка Івана Михайловича. Разом з дипломами магістра вперше вручалися додатки європейського зразка, а з офіційними документами випускники отримали ще й квіти та збірники з власними науковими статтями.

Вітаючи зі святом, професор Миценко І.М. зазначив, що майже всі випускники працевлаштовані, а ті, хто відмінно навчався і добре володіє іноземними мовами, стали найбільш конкурентними на ринку праці. «Разом з тим, долаючи кар’єрні сходинки, не розгубіть своїх друзів, - наголосив він. – В професійній діяльності приймайте мудрі, виважені рішення та завжди будьте справедливими. Не забувайте свій університет, викладачів і, безумовно, свою рідну кафедру. Нехай поряд з вами завжди буде везіння, не зупиняйтесь на досягнутому, адже сучасний глобальний світ вимагає високої професійності, наполегливості та інноваційної активності».

Іван Михайлович також додав, що при підготовці майбутніх фахівців у сфері міжнародної економіки в КНТУ значна увага приділяється не лише нормативним дисциплінам, а й поглибленому вивченню іноземних мов, до викладання яких залучаються також іноземні фахівці.

Важливо і те, що вітальне відеозвернення цьогорічним випускникам передали колишні студенти, які зараз успішно працюють за кордоном: Шмундер К. (Франція), Джулай В. (США), Скалецька Ю. (Швейцарія), Кожушко Р., Кравченко Є. (Канада), Шеховцова М. (Німеччина) та багато інших.

Від випускників зі словами вдячності звернулась Вікторія Сліпенко. Вона щиро подякувала ректорату університету, викладачам, підкресливши, що за роки навчання на кафедрі були створені всі умови для якісного навчання. Окрім надання ґрунтовних професійних знань, на кафедрі постійно проводились цікаві міжнародні та всеукраїнські конференції, брейн-ринги, зустрічі з іноземними фахівцями. Вікторія додала, що завдяки отриманим знанням з іноземної мови, вона побувала в багатьох країнах Європейського Союзу, за що щиро вдячна викладачам рідної кафедри.

Продовжуючи урочистості, завідувач кафедри відзначив, що значний внесок у підготовку студентів здійснювали споріднені кафедри та керівники підприємств, організацій та установ. Тому, з нагоди випуску , вони отримали подяки. Не залишились без уваги і керівники коледжів та технікумів, а саме: директор машинобудівного коледжу – Сторожук М. В., директор комерційного технікуму - Барна Т. І. та директор технікуму механізації сільського господарства - Остриковський А. С., які теж були відзначені подяками. Завдяки такій плідній співпраці, студенти цих навчальних, закладів мають змогу продовжувати навчання в нашому університеті і зокрема на кафедрі міжнародної економіки.

Святкового настрою урочистості додав концерт Кіровоградського музичного училища. Найкращі колективи та солісти училища, лауреати міжнародних, всеукраїнських та обласних конкурсів і фестивалів продемонстрували цікавий та різноманітний репертуар.

Хочеться вірити в те, що всі набуті знання в університеті обов’язково стануть в нагоді в подальшому житті, а винуватці свята будуть гордо нести звання «Випускник кафедри міжнародної економіки Кіровоградського національного технічного університету»!

© 2024 KNTU